Opublikowano: Maj 7, 2020 at 9:15 am

KOLOROWE PRANIE

07.05.2020r.

 

Do zabawy tej niezbędne będą klamerki do wieszania prania, sznurek lub wstążka, 2- 3 pudełka najlepiej przezroczyste, kilka kolorowych chustek lub ubranka misia.Kolorowe pranie 1

 

Na początku rozkładamy przed dzieckiem pudełeczka i klamerki w dwóch lub trzech kolorach. Klamerek wystarczy po kilka sztuk z każdego koloru. Na każdym z pudełek przypinamy jeden spinacz w danym kolorze.

 Kolorowe pranie 2

 

Następnie mówimy dziecku, że każda klamerka ma swój domek. Wskazując palcem mówimy, że na przykład w tym domku mieszkają zielone klamerki i tylko takie będziemy tu wkładać, w tym różowe i tylko takie chcą tu mieszkać a w ostatnim niebieskie i żadne inne.

 Kolorowe pranie 3

Jeśli dziecko ma trudność z wykonaniem zadania, siedząc obok niego, wkładamy klamerkę w dłoń dziecka i kierujemy nią do odpowiedniego pojemnika. Każde przyporządkowanie spinacza do odpowiedniego pudełka nagradzamy pochwałą.

 

 Kolorowe pranie 4

Kiedy klamerki będą już w swoich domkach, mogą zacząć przypinać pranie. Sznurek lub wstążkę przyczepiamy w takim miejscy, żeby łatwo było dziecku sięgnąć. Na poniższym zdjęciu, sznurek przypięty jest do dwojga drzwi taśmą.

Trzymając dwa pudełka w dłoniach, prosimy dziecko, aby teraz wzięło np. zielony spinacz i przypięło nim bluzeczkę misia. Pomagamy dziecku w tej czynności.

 Kolorowe pranie 5

Jeśli dziecku trudność sprawia wybranie odpowiedniego koloru klamerki, można pozwolić na swobodny wybór, komentując np.:” O! Wybrałeś teraz zieloną klamerkę!”

          

 Kolorowe pranie 6

Kolory klamerek można dobierać do koloru ubranka/ chustki. Do takich zabaw bardzo dobrze sprawdzają się chustki woalowe.

Kolorowe pranie 7